Tembeller için diyet: kilo vermenin en kolay ve en güvenli yolu

Yeninin unutulmuş eski olduğuna dair bir başka doğrulama. Tembeller için diyetin özü, suyun doğru kullanımıdır. Bu, büyükannelerimizin bağlı olduğu kuraldır. Bu yazıda anlatılan kolay kuralları takip ederek sadece bir ayda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Tembel bir diyetin faydaları

Kilo vermenin diğer yollarıyla karşılaştırıldığında, tembel su diyeti, bozulma ve beraberindeki psikolojik travma riski olmadan daha rahat yapmanıza yardımcı olur.

kız tembel bir diyette su içiyor
 1. Tüm kurallara sıkı sıkıya bağlı kalırsanız, her şeyi yiyebilirsiniz. Kalori saymanıza, menü üzerinde düşünmenize ve sadece diyet yemekleri pişirmenize gerek yok, ısıl işlem yöntemine dikkat edin.
 2. Su midenin tüm hacmini doldurduğu için sürekli bir açlık hissi yoktur. Artı, sıfır kalorili içeriği.
 3. İç organların çalışması iyileşir, vücut temizlenir, bu da cildin durumunu olumlu yönde etkiler - tüm bunlara tüketilen çok miktarda sıvı yardımcı olur.
 4. Su mükemmel bir metabolik katalizördür. Onun sayesinde vücut kalorileri daha hızlı yakar ve onları enerjiye dönüştürür. Vücut hemen uyanmaya başlar, genel refah iyileşir ve uyuşukluk kaybolur.
 5. Tembel diyet her yerde uygulanabilir: tatilde, işte veya evde. Özel bir eğitim veya yaşam tarzı değişikliği gerekmez.

Ancak tembeller için diyetin en önemli avantajı, özellikle bayramlarda en sevdiğiniz ikramlarla kendinizi şımartabilmenizdir. Sadece gerekli miktarda sıvıyı önceden içmeniz ve zevkle kilo vermeniz yeterlidir.

Kilo verme oranını etkileyen faktörler

Fazla kilolardan kurtulmak bireysel bir süreçtir ve vücudun kilo vermesine bağlıdır. Tembeller için diyet, yalnızca olumlu eleştirilerle ünlüdür. Su diyeti sayesinde bir ayda 5 ila 12 kg arasında kilo verebilirsiniz.

Kilo verme hızının bağlı olduğu faktörler:

 • Bir kişinin yediği yemek. Her şeyi yiyebilmenize rağmen, aşırı miktarda yağlı, nişastalı ve tatlının kilo verme sürecini yavaşlattığı unutulmamalıdır. Tuz miktarının biraz azaltılması da arzu edilir.
 • Fazla ağırlığın toplam kütlesi. Süreç daha hızlı ilerler, daha fazla olur. İnce ve zayıf kişilerde vücut fazla kiloları çok daha yavaş kaybeder.
 • Yaş. Kişi ne kadar yaşlıysa, metabolizması o kadar kötü olur. Gençlerin kilo vermesi daha kolaydır.

Ancak birçok açıdan etki, kişinin kendisine bağlıdır. Bazıları su diyetiyle haftada 1 kg kaybederken, diğerleri aynı dönemde 5 kg'a kadar kilo verebilir. Fiziksel aktivite kilo verme sürecini hızlandıracaktır. Beden eğitimi, bir kişinin çok fazla kilosu varsa, elastikiyetini kaybetmenize ve cildi sarkmanıza izin vermez.

tembeller için su diyeti

Temel öneriler ve kurallar

Tembel bir diyete yılda bir kez, en fazla üç hafta boyunca uyulması tavsiye edilir. Ancak bunu tekrarlamak için iyi bir neden varsa, diyet döngüleri arasında en az bir ay ara vermek gerekir. Yemeklerden kısa bir süre önce kazanılan faydalı su içme alışkanlığı günlük beslenmede uygulanabilir, ancak sıvı miktarını biraz azaltmanız gerekecektir.

Temel kurallara sıkı sıkıya bağlı kalmak, mümkün olan en kısa sürede fazla kilolarla mücadelede başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

 1. Tembeller için diyet kurallarına uyarak, sadece saf durgun su içmek önemlidir. Yemeklerle birlikte ve en azından sonraki bir saat boyunca herhangi bir içecek içmeyin. Belirtilen süreden sonra çay, kahve veya bitki çayları içebilirsiniz.
 2. Su sadece çiğ ve daima oda sıcaklığında tüketilmelidir. Isıl işlem sırasında su, faydalı minerallerinin ve tuzlarının çoğunu kaybeder. Sıcak - metabolizmayı hızlandırır ve sindirim sisteminin çalışmasına başlarken vücudu gıda alımına ayarlar.
 3. Su, ana yemekten sadece 20 dakika önce değil, meyve, kraker veya tohum da olsa küçük atıştırmalıklardan önce içilmelidir. Kural olarak, çoğu için, bir şeyler atıştırma arzusu, yalnızca 2 bardak sıvı içme ihtiyacından kaybolur.

Su her zaman yakınlarda olmalıdır. İstenilen hacimde küçük bir şişe satın alabilirsiniz, böylece gerekli sıvı miktarını ölçmekte zorluk çekmezsiniz.

Tembel diyet - yaklaşık bir menü

Bir diyete başlamadan önce, yaklaşık bir diyet düşünmeniz önerilir. Saatlik gıda alımına sıkı sıkıya bağlı kalmak, zaman zaman performansı artıracaktır. Çiğ meyve tüketiminin artırılması ve tatlı, yağlı, unlu ve tütsülenmiş etlerin azaltılması da fazla kiloların hızla atılmasına katkıda bulunur.

tembel diyet yiyecekleri

Tembeller için günlük diyet menüsü şöyle görünür:

Zaman Menü
Sabah kahvaltısı

7: 40 - 2 bardak temiz su.

8: 00 - her zamanki kahvaltı.

9: 15 - 9: 30 - şekersiz kahve veya çay.

9: 30 – 12: 40 Sınırsız saf karbonatsız su
Akşam yemegi

12: 40 - 2 bardak gazsız su.

13: 00 - herhangi bir yemek ve kalori içeriği ile öğle yemeği.

14: 15 - 14: 30 çay veya kahve şekersiz.

14: 30 – 17: 40 Herhangi bir miktarda oda sıcaklığında temiz su
Akşam yemegi

17: 40 - 2 bardak temiz su.

18: 00 - tatmak için akşam yemeği.

19: 15 - 19: 30 şekersiz her türlü içecek.

19: 30 – 7: 40 Açlık durumunda biraz su içebilirsiniz.

Ana kontrendikasyonlar

Çok miktarda su kullanılması nedeniyle başta magnezyum, sodyum ve kalsiyum olmak üzere birçok faydalı madde vücuttan atılmaya başlar. Diyet sırasında, bir vitamin-mineral kompleksi içmeye başlamanız tavsiye edilir.

Bu kilo verme yöntemini seçmek için kontrendikasyonlar:

 • Hamileliğin ve emzirmenin üçüncü dönemi.
 • Böbrekler, mesane vb. ile ilgili problemler gibi boşaltım sistemi hastalıkları.
 • Vücutta kalsiyum eksikliği varsa.
 • 16 yaşın altındaki çocuklar için diyet yapamazsınız.

Diyete başlamadan önce, kardiyovasküler sistem hastalıkları olan kişiler bir doktora danışmalıdır. Ayrıca su içmeyi sevmeyenlerin de bu yöntemi tercih etmesi önerilmez.